کیت مکش خودرو چیست

همانطور که میدانید، روش های بسیار زیادی برای تقویت موتور خودرو برای افزایش دادن شتاب خودرو وجود دارد، از جمله بهترین این روش ها نصب کیت مکش خودرو می باشد. یکی از مهم ترین مزیتی که کیت مکش خودرو می تواند برای شما داشته باشد، این است که نصب آن آسان بوده و احتیاجی به باز کردن موتور نخواهید داشت و به راحتی با شرکت در دوره آموزشی مکانیک خودرو کارورکس می توانید خود به راحتی نصب آن را انجام دهید. اما اگر می خواهید بدانید کیت مکش خودرو چیست و چه تاثیری بر موتور خودرو دارد در ادامه باشید:

درباره کیت مکش خودرو و مزایای آن

شما با نصب کیت مکش اسپرت برای خودروی خود موجب خواهید شد تا هوای تمیز تر و خنک تر به موتور شما وارد شود. که این مسئله موجب می شود تا شتاب خودرو تا حد معقولی افزایش پیدا کرده و در نهایت با کاهش مصرف سوخت خودروی خود مواجه خواهید شد. اما بهتر است پیش از پرداختن به مزایا و ویژگی های کیت مکش خودرو، بگوییم که اصلا کیت مکش چیست؟

کیت مکش چیست؟

همانطور که میدانید موتور هر خودرو به دو عامل بسیار مهم برای انجام فعالیت نیاز دارد که سوخت و اکسیژن نام دارند. همچنین باید هوایی که وارد موتور شده، کاملا تصفیه شده و فاقد هرگونه آلودگی و ریز غبارها باشد. به صورت نرمال شرکت های خودرو سازی فیلتر هوا را به همین منظور به روی خودرو ها نصب می نمایند اما این فیلتر ها مانند یک ماسک عمل کرده و از عبور اکسیژن به حجم زیاد به داخل موتور جلوگیری می کند.

درباره کیت مکش

کیت مکش

به همین استفاده و نصب کیت مکش اسپرت به روی خودرو موجب می شود تا اکسیژن تمیز با حجم بسیار زیادی با دمای بسیار پایین وارد موتور شود. همچنین توجه داشته باشید که این نوع از کیت های هوا، به تنهایی خنک کننده نداشته و بلکه با عبور هوای خنک تمیز به موتور موجب خنک شدن هرچه بیشتر موتور می شود.

چگونه با کیت مکش موجب افزایش عملکرد خودروی خود شویم؟

شما می توانید با حذف فیلتر هوا از خودروی خود و نصب کیت مکش اسپرت به جای آن موجب وارد شدن حجم بسیار بالای اکسیژن تمیز و حنک به خودروی خود شوید. کیت مکش اکسیژن را با کیفیت بهتری نسبت به فیلتر هوا تصفیه کرده و در نتیجه هوایی تمیز بدون غبار وارد موتور خودروی شما خواهد شد. این هوا به دلیل خنک بودن موجب می شود تا از بالا رفتن دمای موتور تا حد بسیار زیادی جلوگیری کرده و در نتیجه مصرف سوخت خودرو بسیار کم خواهد شد.

بررسی مزایای کیت مکش خودرو

 • خنک شدن موتور افزایش بازدهی موتور خودرو
 • پایین آمدن میزان اصطکاک موتور خودرو
 • به وجود آوردن جلوه ای بسیار زیبا برای موتور
 • ایجاد یک صدای اسپرت در زمان شتاب گیری
 • در صورت استفاده از یک برند مرغوب، کاهش مصرف سوخت
 • دیگر نیازی به تعویض فیلتر هوا نخواهید داشت.
 • شتاب خودرو بسیار بیشتر می شود
 • پایین بودن هزینه های آن
 • نصب آن بدون نیاز به باز کردن موتور خودرو و قابلیت برگرداندن آن به حالت اولیه

ویژگی های کیت مکش خودرو

مزایای کیت مکش خودرو

کیت مکش اسپرت را به روی چه خودروهایی می توان نصب نمود؟

شما برای نصب کیت مکش خودرو هیچ محدودیتی نداشته و به راحتی می توانید به روی هر خودرویی آن را نصب نمایید. اما باید دقت داشته باشید کیت های مکش اسپرت انواع و اقسام و مارک های مختلفی داشته که هر کدام قیمت خاص خود را دارد. اما توجه داشته باشید که هیچ ارزانی ای بی علت نیست. چرا که اگر از یک کیت مکش نامرغوب استفاده کنید ممکن است غبارات به داخل موتور عبور کرده و در نتیجه موتور خودرو دچار مشکل شده و دچار مشکلات بسیار بزرگی می شوید.

درباره نصب کیت مکش

نصب کیت مکش به روی انواع خودرو ها

جمع بندی درباره کیت مکش خودرو

همانطور که گفته شد روش های بسیار زیادی برای افزایش شتاب و عملکرد موتور خودرو وجود دارد که یکی از بهترین این روش ها نصب کیت مکش اسپرت به روی خودرو می باشد. این کیت با وارد کردن هوا با حجم بسیار بیشتر از قبل و به صورت تمیز و خنک به درون موتور موجب می شود تا عملکرد موتور خودرو بسیار بهبود یابد. همچنین اگر از یک کیت مکش مرغوب استفاده کنید، حتی با کاهش پیدا کردن مصرف سوخت خود مواجه خواهید شد.

سوالات متداول
 1. صدایی که توسط کیت مکش اسپرت ایجاد می شود به چه میزان است؟
  این صدا به تنهایی کم بوده و حتی ممکن است آن را نشنوید اما اگر همراه با نصب کیت مکش عملیات ریمپ انجام دهید، شتاب بسیار بالایی از خودروی خود دریافت خواهید کرد.
 2. تاثیر کیت مکش اسپرت به روی مصرف سوخت خودرو به چه صورت می باشد؟
  در صورتی که کیت مکش اصولی نصب شده و از یک برند مرغوب استفاده نمایید، بله تا حدی مصرف سوخت خودرو کاهش می یابد.
 3. آیا برای نصب کیت مکش به باز کردن موتور خودرو نیاز است؟
  خیر، شما به هیچ عنوان به باز کردن موتور خودرو نیازی نداشته و تنها با باز کردن فیلتر هوا توسط مکانیک، کیت مکش را به جای آن نصب می نماید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *